Kim jestem?

Łukasz Mucha

(ur. 1988) - inżynier, kognitywista, marzyciel, nie wyobrażający sobie swojego życia bez gór.

Mam wrażenie, że góry kreują moje najprawdziwsze ja, stąd bywało, że spędzałem w nich nawet 180 dni w roku. Organizowałem i kierowałem kilkudziesięcioma wyprawami w Tatry, Alpy (w ciągu jednego sezonu m.in. pięciokrotnie stanąłem na wierzchołku Mont Blanc, ponadto zdobyłem w sumie szesnaście innych czterotysięczników), góry Kaukazu (sześciokrotnie  zdobyłem Elbrus i Kazbek), Pamir (Pik Lenina 7134 m), Andy (Aconcagua 6962 m) oraz Kilimandżaro. 

Jestem miłośnikiem nie tylko alpinizmu, ale i szerzej rozumianej aktywności fizycznej, m.in. crossfitu, biegania, pływania oraz jogi. 

Ze swoich podróży czerpię również kuchenne inspiracje, bo poznawanie kuchni świata to wbrew pozorom ogromna wartość dodana alpinizmu. 

Studiowałem automatykę i robotykę na Akademii Górniczo-Hutniczej oraz kognitywistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jestem absolwentem III LO im. Stefana Batorego w Chorzowie oraz członkiem KW Zakopane.

Na co dzień zajmuję się podłączaniem do sterowników maszyn i tworzeniem systemów wizualizujących ich pracę oraz projektowaniem stron internetowych.